Emek İçin Savunma

Emek İçin Savunma

İşçiler, toplumun üst sınıfında yer almayan, harcadıkları emeğe oranla az kazanç elde eden kişilerdir. İşverenlerin zaman zaman acımasız olabilen kimi uygulamaları nedeniyle işçiler mağduriyet yaşamaktadır. Herhangi bir hak kaybı yaşanmasını önlemek için iş hukuku alanında uzman, tecrübeli ve bilgi sahibi avukatlardan oluşan büromuz hizmet vermeye devam etmektedir. Davaların tamamını özenle takip eden, kanundan doğan hakların kaybedilmemesi için gereken mücadeleyi veren, iş hukukunda önem taşıyan süreler ve zamanaşımı konusunda titiz davranan büromuz sizin de hukuki mücadelenizde yanınızda.

İş Hukukunda İşçi Lehine Yorum

İş hukuku, işveren karşısında oldukça zayıf konumda bulunan işçileri korumak adına ortaya çıkmış ve günümüze kadar gelişmiştir. Modern iş hukuku teorilerinin uygulamada da yansıması olduğu görülmektedir. İç hukuk mevzuatındaki hükümler de işçi lehine değişmiştir. İşçiler, korunması gereken kişilerdir. Bu nedenle, işci avukatı olan vekilin sorumluluğunun bilincinde olması gerekmektedir.

Davaların Süresi Değişmektedir

İş davaları bakımından kararlar ortalama olarak 2 yıl içerisinde ilk derece mahkemesi tarafından verilmektedir. Hukukumuzda son yıllarda uygulanmaya başlanan istinaf kanun yolu ve temyiz aşamaları ise 2 ila 3 yıl arasında sürmektedir. İş davaları, dava türüne göre değişiklik göstermekle birlikte 4 ila 5 yıl arasında sonuçlanmaktadır. Vekil olarak tayin edilen iş avukatı, dava süreciyle ilgili gerekli olan bilgileri müvekkiline vermekle yükümlüdür. Aksi durumda, avukatın kayıtlı olduğu baroya müvekkilinin şikayet etme hakkı bulunmaktadır. Tüm bu süreçlerin farkında olan, etik kurallara önem veren büromuzun avukatlarıyla çalışmaya karar vermeniz halinde herhangi bir endişe yaşamanız gerekmemektedir. Müvekkillerin taleplerini dinleyerek en kısa sürede ve en etkin olacak biçimde gerekli başvuruları yapmaktayız. Bu nedenle, her geçen gün büyüyen büromuzda sizlerle çalışmak da isteriz.

Share Post:

Yorum Yaz

Yorumlar (0)